Wydawca treści Wydawca treści

Tajemniczy słupek, czyli jak nie zgubić się w lesie.

Słupek

Tematem spotkania w Ośrodku  Wsparcia Dziennego Seniora w Oleśnie  było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób przebywających w lesie, ale skupiliśmy się na słupku oddziałowym.   Spacery,  rozmyślania, podziwianie widoków, ciekawostki przyrodnicze, stres, zaskoczenie pogodowe,   grzybobranie(!),  niedomagania zdrowotne i.t.p.  Naprawdę niewiele potrzebna, żeby stracić orientację w terenie.  Mało osób wie, że ten niepozorny kamień granitowy z czarnymi cyframi na białym tle,  może  zagubionym uratować życie.

W sympatycznej atmosferze  poruszaliśmy wiele tematów  z zakresu bezpieczeństwa  nie tylko w lesie, np. zapisanie numerów telefonu pod I.C.E., zabranie ze sobą niewielkiej baterii typu powerbank, zabranie za sobą wody, leków, czy energetycznego jedzenia.  

A  jeśli już przytrafi się nam  sytuacja pozornie bez wyjścia – nie  wpadamy w panikę,  ale szukamy najbliższego słupka oddziałowego, dokładnie czytamy napis na nim  i dzwonimy po pomoc.

Dziękujemy Seniorom, że mimo przeszywającego zimna i panującej grypy chcieli posłuchać,  w jaki sposób leśnicy mogą  odnaleźć zagubionych.


Nadleśnictwa i inne